Seniorátní pěvecký sbor

Seniorátní pěvecký sbor slouží svým zpěvem zpravidla v adventním období v některém z evangelických sborů Chrudimského seniorátu, případně i ve sboru mimo seniorát. V repertoáru jsou duchovní skladby českých i světových autorů zpívané vícehlasně a cappella nebo v doprovodu varhan, případně komorního seskupení složeného ze smyčcových, dechových, případně bicích nástrojů.

V současné době sbor diriguje Monika Drdová, profesionální hudebnice, která zpívá v seniorátním sboru také sólové party. Zpěváci, kterých je přibližně 30, se sjíždějí ke společným zkouškám 1krát měsíčně. Jsou z Brandýsa nad Orlicí, Čáslavi, Hradiště, Chocně, Chrudimi, Lanškrouna, Pardubic, Trnávky a  Vysokého Mýta.

• Adventní koncerty v Hradišti a v Čáslavi

16. listopadu 2018, 13:07 – Poradní odbor pro církevní hudbu a zpěv a sbory v Hradišti a v Čáslavi zvou na adventní koncerty, které se budou konat v sobotu 8. 12. v Hradišti u Nasavrk a v neděli 9. 12. v Čáslavi, vždy od 16 hodin.
  • Adventní koncerty seniorátního pěveckého sboru

28. listopadu 2017, 18:07 – Seniorátní pěvecký sbor Vás srdečně zve na adventní koncerty, které se letos uskuteční 3. prosince 2017 v evangelickém kostele ve Vysokém Mýtě a 10. prosince 2017 v evangelickém kostele v Čáslavi. Po obě neděle bude začátek koncertu v 16.00 hodin. Vedle skladeb sborových zazní skladby pro sólový soprán v podání dirigentky sboru Moniky Drdové.
  • Adventní koncerty Seniorátního pěveckého sboru

22. listopadu 2016, 10:13 – Seniorátní pěvecký sbor pro Vás připravil české a moravské pastorely s doprovodem orchestru, které zazní na adventním koncertě v sobotu 10.12.2016 v 16 hodin v evangelickém kostele v Pardubicích a v neděli 11.12.2016 v 16 hodin v evangelickém kostele v Čáslavi. Srdečně zveme!
  • Historie Seniorátního pěveckého sboru Chrudimského seniorátu

16. ledna 2015, 2:34 – Kořeny Seniorátního pěveckého sboru představuje prvorepubliková Východočeská pěvecká župa Blahoslavova, kterou založil a řídil Jaromír Urbanec.