Seniorátní odbor pro mládež

Seniorátní Odbor Mládeže, zkráceně SOM, jsou zvolení zástupci mládeže ze sborů seniorátu. SOM připravuje různé akce pro mladé lidi v seniorátu, především Seniorátní Dny (nejen evangelické) Mládeže, ale třeba také seniorátní ples nebo sportovní klání a další. Ustavení SOMu a jeho práce se řídí pravidly danými v Řádu výchovy a vzdělávání v církvi.
Od konce r. 2015 se práci s mládeží ve spolupráci se SOMem věnuje seniorátní jáhen Michal Branda.

Seniorátní odbor mládeže nyní (2017-2019) pracuje ve složení:
Sára Brandová, Eliška Bubíková, Oldřich Holinka, Michala Sablíková, Zuzana Skálová, Anežka Tefrová, Jakub Trusina (předseda).

Náhradníky jsou:
Lucie Korábková, Jeroným Lavický, Michal Olexa

SOM má vlastní webové stránky na adrese chrudimska-mladez.evangnet.cz

 • Podzimní seniorátní dny mládeže ve Džbánově

  30. září 2018, 22:05 – Seniorátní odbor mládeže Chrudimského seniorátu zve mládež mladší i starší na podzimní seniorátní dny ve Džbánově, které se konají 12. - 14. října.
 • Jarní seniorátní dny v Brandýse nad Orlicí

  4. května 2018, 18:33 – Už za týden se můžete těšit na další společné setkání! Na jarní seniorátní dny v Brandýse nad Orlicí, které se budou konat 11. - 13. května.
 • Seniorátní mládež v Čáslavi

  29. prosince 2017, 13:19 – Přijeďte na první seniorátní mládež v roce 18! Sejdeme se v pátek 5. ledna v 18:00 na faře v Čáslavi. Páteční program si pro nás nachystá Pavel Hanych. V sobotu bude následovat turnaj v e-sportech. Hlavním bodem bude hraní Counter-Strike 1.6, do které udělal nový předseda SOMu Jakub Trusina speciální mapu čáslavské fary a okolí (prosíme, přivezte si své notebooky). Dále bude možnost zahrát si kinetické hry. Zvěte své kamarády a konfirmandy a přijeďte! Těšíme se na vás ♥ SOM Chrudimského seniorátu
 • Seniorátní mládež v České Třebové a florbalový turnaj

  10. listopadu 2017, 14:09 – Milí přátelé, zveme Vás na seniorátní mládež a florbalový turnaj do České Třebové. Přijeďte slavně vyhrávat, statečně prohrávat a bouřlivě fandit! Sejdeme se v pátek 24. listopadu v 18:00 na faře v České Třebové.
 • Setkání mládeží chrudimského a poličského seniorátu aneb Seniorátní prase v rámci 5. CHRUPOLU

  27. června 2017, 12:03 – SOMy Poličského a Chrudimského seniorátu vás zvou na SENIORÁTNÍ PRASE a tedy již pátý CHRUPOL v Poličce od pátku 30. 6. do neděle 2. 7. V sobotu bude v rámci setkání veřejně přístupná přednáška prof. Jana Sokola "O pravdě, omylu a lži".