• Podzimní setkání mládeže v Opatovicích

4. října 2015, 22:30 – V Opatovicích u Zbýšova se od pátku 23. do neděle 25. října sejde mládež seniorátu k tradičnímu podzimnímu setkání. K hlavnímu tématu nazvanému "Guru Ježíš" bude mít program Jiří Mrázek, docent Evangelické teologické fakulty UK.
  • 15. setkání z cyklu Základy teologického vzdělání 11. 10. v Chrudimi

20. září 2015, 21:48 – Patnáctá přednáška z tříletého vzdělávacího cyklu na téma "Církev – původ, poslání, jednota, podoby církve" se bude zabývat uvedenými tématy především na základě biblického svědectví a článku vyznání víry "Věřím ...svatou církev obecnou, obcování svatých".
  • Z kostela do světa a zase zpátky

3. září 2015, 20:59 – Během letošního Setkání všech generací Chrudimského seniorátu, které se bude konat 20. září 2015 v Pardubicích, bychom se chtěli společně zamýšlet nad tím, jakými způsoby se může naše křesťanská víra uplatňovat ve světě kolem nás, kde by mohla a měla „být vidět,“ jak bychom se mohli plodně a nadějně setkávat s lidmi, kteří mají o církvi a křesťanské víře někdy jen nejasné představy.
  • Koncert pro Mistra Jana v Heřmanově Městci

31. srpna 2015, 16:40 – Osobnost Jana Husa, jehož si letos obzvláště připomínáme, zaujala i herce Alfréda Strejčka. Husovi proto věnoval jeden ze svých pořadů nazvaný „Koncert pro Mistra Jana“, který v neděli 27. 9. provede v Heřmanově Městci spolu s violoncellistkou Margit Koláčkovou.
  • Husův rok v Čáslavi - koncert hudební skupiny “VOX HUMANA“

13. srpna 2015, 11:05 – Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Čáslavi srdečně zve na koncert hudební skupiny “VOX HUMANA“ (Pocta pro Jana Husa) v neděli 20. září 2015 v 17 hodin.