Videoprocházka po kostelích a modlitebnách se čtením evangelia

• S. Klecandr a R. Dostál z Oborohu v Heřmanově Městci

11. června 2019, 10:47 – V pátek 14. června v 19:00 se uskuteční na zahradě evangelické fary v Zahradní ul. 537 koncert Romana Dostála a Slávka Klecandra – zakládajících a stálých členů skupiny Oboroh. Na koncertu s mottem "Duchovní příběh na křižovatce folku a klasiky" zaznějí starší i novější skladby v komorní úpravě pro piano, kytaru a dva charakteristické hlasy.
  • 16. ročník Setkání pěveckých sborů chrudimského seniorátu

4. května 2019, 23:11 – Letošní 16. ročník Setkání pěveckých sborů našeho seniorátu se uskuteční v neděli 26. 5. 2019 v 15.00 hodin v Hradišti. Přijďte, čeká vás odpoledne plné radosti ze zpěvu a chuti do společného díla.
  • Sborový den v Pardubicích s připomenutím životního jubilea faráře ThDr. Jiřího Doležala

4. května 2019, 23:08 – Staršovstvo farního sboru v Pardubicích srdečně zve na sborový den v neděli 19. května 2019, při kterém si pardubičtí evangelíci s vděčností připomenou významné životní jubileum bratra faráře Jiřího Doležala. Sborový den začne bohoslužbami od 9 hodin v kostele. Po nich bude následovat proslov jubilanta a setkání v prostorách fary s přípitkem a pohoštěním.
  • Setkání kurátorů 2019 a instalace seniorátního kurátora

28. dubna 2019, 16:47 – Setkání kurátorů sborů chrudimského seniorátu proběhne tento rok v sobotu 8. června v Lanškrouně. Na začátku setkání bude synodním kurátorem Vladimírem Zikmundem do instalován do funkce seniorátního kurátora Milan Chyba. V další části bude kromě jiného mluvit senior Jakub Keller o tom, "Co by měl vědět každý presbyter".
  • 24 hodin u Salvátora

17. dubna 2019, 21:25 – Věra a Michal Brandovi a mládežníci Seniorátního odboru mládeže připravili na pátek a sobotu 17.-18.5.2019 setkání mladší mládeže Chrudimského seniorátu u Salvátora v Praze. Bližší podrobnosti najdete níže v článku.