Z kostela do světa a zase zpátky

3. září 2015, 20:59

Během letošního Setkání všech generací Chrudimského seniorátu, které se bude konat 20. září 2015 v Pardubicích, bychom se chtěli společně zamýšlet nad tím, jakými způsoby se může naše křesťanská víra uplatňovat ve světě kolem nás, kde by mohla a měla „být vidět,“ jak bychom se mohli plodně a nadějně setkávat s lidmi, kteří mají o církvi a křesťanské víře někdy jen nejasné představy.

Když jsme na setkání zvali Mikuláše Vymětala, netušili jsme, jak živou se mezi tím i v naší zemi stane otázka migrantů, kolik protichůdných emocí se v českém národě probudí. Jistě zde bude prostor zabývat se také touto citlivou věcí. Téma „Sociální vylučování v naší společnosti“ je ovšem pochopitelně daleko širší. Využijte tedy příležitosti setkat se s kazatelem, který se dlouhodobě a systematicky věnuje pomoci lidem čelícím nenávisti a různým formám diskriminace.

Muzikanta, skladatele a sbormistra Tomáše Najbrta asi není třeba dlouze představovat. Právě hudba a zpěv jsou pro křesťany, evangelíky nevyjímaje, nejenom jednou z důležitých forem vyjádření, ale také setkání a sdílení. Vystoupení Tomáše Najbrta jsou toho určitě dobrým příkladem.

Přijďte se tedy zaposlouchat, sdílet, přijmout inspiraci a povzbuzení a třeba se i něco nového dozvědět! Pozvánku s programem najdete ZDE.

Za celý organizační výbor Vás srdečně zve a těší se na Vás

František Plecháček