Jeronýmova jednota

Posláním Jeronýmovy jednoty je finančně podporovat obnovu a výstavbu církevních budov. Její činnost se řídí Statutem Jeronýmovy jednoty. Práci Jeronýmovy jednoty na úrovni farních sborů zajišťuje staršovstvo sboru. V rámci seniorátu působí tříčlenné představenstvo, které organizuje sbírku darů, svolává seniorátní shromáždění JJ a vyjadřuje se ke stavebním záměrům farních sborů.

Seniorátní představenstvo Jeronýmovy jednoty pracuje ve složení: Miloš Hübner (předseda) a Ivana Blehová (oba volení členové) a Jaromír Drda (člen vyslaný seniorátním výborem). Náhradníky jsou Jiří Häuszler a Jan Marek (v uvedeném pořadí). Funkční období volených členů i náhradníků trvá do r. 2025.

Žádosti sborů projedná seniorátní představentsvo JJ a připraví návrh rozdělení darů, který předloží k rozhodnutí seniorátnímu shromáždění JJ. To je tvořeno volenými zástupci sborů seniorátu, rozhoduje hlavně o naléhavosti předložených stavebních projektů a rozděluje jednu třetinu sbírky darů v seniorátu na pomoc sborům. Současně rozhoduje, které žádosti sborů budou předloženy ústřednímu shromáždění JJ, jež rozhoduje o rozdělení dvou třetin sbírky darů a o přidělení Hlavního daru lásky.

• Formuláře

16. února 2015, 12:37 – Zde najdete aktuální formuláře žádosti o dar nebo půjčku a jejich vyúčtování. Žádosti o dary nebo půjčky se podávají vždy do 30. dubna.