Videoprocházka po kostelích a modlitebnách se čtením evangelia

• Úzkou cestou - 24 hodin pro mladší mládež na Vesmíru

25. dubna 2023, 12:28 – Na pátek a sobotu 12.-13.5.2023 připravil Seniorátní odbor mládeže opět po roce čtyřiadvacetihodinové setkání pro mladší mládež (mladší mládež je určena pro mládežníky ve věku cca 11-17 let), tentokrát na Vesmíru v Deštné v Orlických horách. Setkání je nazváno "Úzkou cestou" a začne večeří v pátek v 17:30.
  • Koncerty v Horní Čermné

25. dubna 2023, 12:16 – Evangelický sbor v Horní Čermné připravuje do konce května dva koncerty. V neděli 30. dubna představí soubor Avonotaj tradiční židovskou hudbu. V sobotu 20. května nabídne komorní komorní uskupení Salon Družecký koncert rakousko-české komorní hudby nazvaný "Poker s Mozartem"
  • Mini festival "Nestůj stranou"

25. března 2023, 20:24 – Pardubický evangelický sbor zve na mini festival "Nestůj stranou", který v rámci Mezinárodních dní proti rasismu v Česku pořádá od 30. března do 2. dubna.
  • Zpráva o průběhu prvního ročníku kurzu pro výpomocné kazatele Theofil

16. listopadu 2022, 8:41 – Po dokončení prvního roku kurzu Theofil pro budoucí výpomocné kazatele podali Hana Ducho a Michal Branda, kteří byli pověřeni jeho vedením, zprávu letošnímu zasedání konventu, v které přehledně a výstižně popisují jeho dosavadní průběh. Zpráva stojí za přečtení, najdete ji v další části článku.
  • Setkání pěveckých sborů v neděli 16. 10. 2022 v Pardubicích

20. září 2022, 13:12 – Milí přátelé, bratři a sestry, příznivci církevního zpěvu, srdečně vás zveme na společné setkání! Uskuteční se v neděli 16. 10. 2022 v 15:00 hodin v kostele ČCE v Pardubicích. Zapojit se mohou nejen pěvecké sbory, ale i různá komornější uskupení - pestrost, různorodost spojená s nadšenou odvahou je víc než vítána!