• Rozpis repartic pro rok 2019

3. prosince 2018, 18:03 – V sekci Informace a dokumenty najdete rozpis repartic pro r. 2019, jak ho schválil konvent na zasedání v listopadu 2018.
  • Kazatelé seniorátu čtou z evangelia podle Jana

27. listopadu 2018, 18:35 – Letošní zasedání synodu na přelomu května a června se konalo v Litomyšli - teprve podruhé mimo Prahu. V pátek večer představili Jakub Keller a Michal Branda účastníkům synodu chrudimský seniorát. Součástí pestrého programu bylo také video připravené Michalem a Vilémem Brandovými, v němž kazatelé seniorátu čtou 14. kapitolu Janova evangelia. Na video se můžete podívat na YouTube, přímý odkaz najdete po otevření článku.
  • Adventní koncerty v Hradišti a v Čáslavi

16. listopadu 2018, 13:07 – Poradní odbor pro církevní hudbu a zpěv a sbory v Hradišti a v Čáslavi zvou na adventní koncerty, které se budou konat v sobotu 8. 12. v Hradišti u Nasavrk a v neděli 9. 12. v Čáslavi, vždy od 16 hodin.
  • 100 let Českobratrské církve evangelické – spletitá a nesamozřejmá cesta od reformace k dnešku

12. října 2018, 20:52 – V Heřmanově Městci zve evangelický sbor k výročí vzniku církve navýstavu, kterou můžete navštívit v době od 4. do 18. listopadu v tamní synagoze. Zahájena bude v neděli 4. listopadu v 17 hodin vernisáží, jejíž hlavní částí bude přednáška církevního historika a spolutvůrce výstavy o vzniku ČCE Petera Morée nazvaná „Sen a procitnutí českých evangelíků: 1918 a český protestantismus“.
  • Instalace farářky Hany Ducho v Pardubicích

2. října 2018, 15:05 – Při slavnostních instalačních bohoslužbách v neděli 14. října v 15:00 bude do služby farního sboru v Pardubicích uvedena farářka Hana Ducho. Všichni jsou srdečně zváni.